E-Ticaret

E-Ticaret

E-Ticaret Nedir ?

E-Ticaret, mal ve hizmetin web sitesi veya pazaryeri platformları (Amazon, GittiGidiyor .vs) üzerinden tanıtımı yapılarak satışının yapılması, bu doğrultuda potansiyel müşteri kitlesi için yapılan reklam, tanıtım, pazarlama, uzak satış ilişkileri gibi çalışmaların genelini kapsar.

E-Ticaret Web Sitesi ?

Ticaretin online olarak yeni bir boyut kazandığı günümüzde, iyi bir e-ticaret web sitesi ürün ve hizmetini internet üzerinden pazarlamak isteyenler için önemli bir ihtiyaç haline gelmiş durumdadır. Markanızın, firmanızın ürünlerini veya hizmetlerini, kullanıcıların rahat ulaşacağı ve inceleyebileceği, alışverişini güven içinde ve sorunsuz tamamlayacağı bir web sitesine sahip olarak e-ticarete ilk adımı atmış olacaksınız.


 
Özel Fonksiyonlara Sahip Web Site
 
E-ticaret Web Sitesinde Aşağıdaki Özelliklerin Olması Önemlidir.

Yönetim paneli tarafında kategorilerin ve ürünlerin kolay ve sorunsuz yönetilebiliyor olması önemlidir.

Hem yönetim panelinde hemde müşterinin kendi paneli üzerinde siparişin durumunun yönetilip takip edileceği bir arayüz önemlidir.

Ödeme yöntemi satışı tamamlayan en önemli unsurlardandır. Online ödeme için sanal post entegrasyonun yapılıp çalışır halde olması önemlidir.

Hem yönetim panelinde hemde müşteri tarafınının, önemli bilgilendirmeler ve aşamalar hakkında mail ve sms yoluyla bilgilendirme desteği olması önemlidir.

Müşterilerin sorunlarını canlı destek ve destek talebi açarak yetkiliye ulaştırmasıı, bilgi alması ve sorununu çözmesi önemlidir.

İlk bakışta e-ticaret web sitesinin görsel tasarımı, müşteri tarafında olumlu bakış açısı, ilgi ve merak uyandırır. Aynı zamanda verilen hizmetin kaliteli olduğu konusunda fikir verir. Göze hitap eden iyi bir görsel temanın kullanılması her zaman önemlidir.

Yurtiçi satış yapıyor olsanız bile, farklı dillerde çalışan arayüz ve destek hizmeti her bakımdan önemlidir.

E-Ticaret web sitesi üzerinden müşterileri ürüne ulaştıracak en önemli faktördür. Arama özelliğine ek olarak ürün özelliklerine göre filtreleme yapılabiliyor olması da önemlidir.

Ürününüzü hem görsel, hemde metinsel olarak, tanıtımını yapabilen bir ürün detay sayfası önemlidir. Ayrıca ürün özelliklerine uygun seçeneklerin sunulması (ölçü, beden .vs) önemlidir.

E-Ticaret web sitesinin arama motorlarına uyumlu olarak çalışması, meta taglarında arama motorlarının istediği bilgileri sağlıklı bir şekilde verebilmesi ziyaretçi trafiğiniz ve satış hacminiz açısından önemlidir.

Günümüzde mobil kullanımın 50% den fazla olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda, e-ticaret web sitesinin mobil cihazlarda (tablet,telefon) sorunsuz görüntülenebilir olması önemlidir.

Özel Web Sitesi

Ak Bilgisayar Teknoloji Çözüm Noktası olarak ihtiyacınıza uygun e-ticaret web sitesi hizmeti sağlamaktayız. Ön bilgi ve ücretsiz danışmanlık almak için, iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Teknik servis talebiniz veya bilgi almak için bize ulaşınız.